woda

Niektóre włosy są podatne na zmianę pogody. Gdy jest deszczowo i wilgoć jest wysoka zazwyczaj zaczynają się bardziej skręcać bądź puszyć. A czy włos posiada zdolność pochłaniania wody?

Jaka jest zdolność włosa do pochłaniania wody?

Zdrowy włos pochłania wodę do 30% masy własnej co zapewnia mu giętkość i elastyczność. Kurczenie, wydłużenie bądź pęcznienie włosa zależne jest od ilości wilgoci jaką włos pochłonął z powietrza. Wpływ na zdolność pochłaniania wody i wilgoci ma temperatura, ilość zawartej we włosie wody, skala zniszczenia włosów, odczyn pH.

kam

Proces starzenia się to naturalny etap, który obejmuje cały nasz organizm. Wtedy zachodzą rożne zmiany w naszym wyglądzie a także widać pierwsze oznaki. W ostatnim czasie poruszany był temat procesu starzenia się włosów. A co jeśli chodzi o skórę głowy?

Czy proces starzenia się obejmuje również skórę głowy?

Skóra głowy również ulega procesowi starzenia się. Wpływ na proces starzenia się skóry mają geny, wiek, styl i środowisko życia, nieunikniony w obecnych czasach stres, nieodpowiednia pielęgnacja a także działanie promieni słonecznych. Zazwyczaj objawia się pojawieniem plam starczych, skóra jest odwodniona i szara. Upośledzona jest ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych.

 

porada_8

Proces starzenia się to naturalny etap, który obejmuje cały nasz organizm. Wtedy zachodzą rożne zmiany w naszym wyglądzie a także widać pierwsze oznaki.

Czy istnieje proces starzenia się włosów?

Proces starzenia się również obejmuje włosy. Zaczynają wolniej rosnąć, są coraz cieńsze i zmienia się ich gęstość w wyniku zmniejszenia ilości mieszków włosowych. Tracą kolor, stają się łamliwe oraz się kruszą. Wpływ na proces starzenia się włosów mają geny, wiek, styl i środowisko życia, nieunikniony w obecnych czasach stres, nieodpowiednia pielęgnacja a także działanie promieni słonecznych.

budowawłosa

Keratyna jest budulcem włosa. Odrywa ważna rolę a także odpowiada za zdrowie, wygląd naszych włosów

Dlaczego zawarta we włosach keratyna jest ważna?

Keratyna jest budulcem który stanowi ok. 80% łodygi włosa. Zbudowana jest z aminokwasów. Brak keratyny doprowadza m.in. do otwierania się łusek włosa i rozdwajania końcówek. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, gdzie jest odpowiedzialna za połysk i blask włosów.

logo2

Lion’s Hair – kolejna generacja włókien włosów!

Lion-s_hair-3D-2016-10-20-1

Sekretem doskonałej jakości naszego produktu jest zastosowanie nowoczesnej technologii, pozwalającej nam osiągnąć ponadprzeciętne wyniki w zakresie szybkiego i bezbolesnego zagęszczania włosów. Zaaplikowanie naszego produktu na skórę głowy sprawi, że cząsteczki włókien kreatynowych zaczną natychmiast przylegać do włosów naturalnych, stając się jednocześnie ich częścią. Ponadto, nie opadają one na skalp, dzięki czemu fryzura sprawiać będzie wrażenie nie tylko bujnej, ale także – prawdziwie puszystej. Efekt Lion’s jest tak dobry, że będą Ci straszne jakiekolwiek warunki atmosferyczne: od prawdziwego upału, przez wichury i ulewy, aż po siarczysty mróz i opady śniegu. Ciesz się niezmienną i miłą w dotyku fryzurą już dziś.

Jedyny tak wysokiej jakości produkt na świecie – dostępny już u nas!
Opracowana wedle najnowszej technologii keratynowa nić przylega do włosów 10x mocniej niż porównywalne produkty.
Aż 16 naturalnych kolorów dopasowujących się do Twoich włosów.
Zapraszamy na http://www.lionshair.pl/
Efekt widoczny od razu!

LIONS przed po man

 

 

davines

Większość osób starannie dba o swój wygląd zewnętrzny. Piękne i zadbane włosy również składają się na tak zwane „pierwsze wrażenie”. Jednak codzienna pielęgnacja włosów czasami nie jest wystarczająca. Wówczas sięgamy po różne regeneracje, mocno odżywcze maski bądź ampułki. A co ze skórą głowy? Często zapominamy że skóra głowy wpływa na stan naszych włosów.

Peeling skóry głowy – czy jest on niezbędny w pielęgnacji?

Peeling skóry głowy jest równie ważnym elementem pielęgnacji. Usuwa zalegające na skórze zanieczyszczenia z powietrza, pozostałości po kosmetykach do pielęgnacji bądź stylizacji a także jest też formą przygotowania skóry głowy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych/stymulujących. Peeling oczyszcza ujścia mieszków włosowych, odświeża skórę a także pobudza mikrokrążenie. Zalecane jest by peeling nie wykonywać częściej niż jeden raz na tydzień.

840x350

Włosy mieszane posiada większość osób.  Są to trudne włosy w pielęgnacji gdyż jednocześnie należy zadbać o odpowiedni poziom ich nawilżenia a także uregulować wydzielanie sebum.

Czym charakteryzują się włosy mieszane?

Włosy mieszane to włosy, które u nasady się przetłuszczają a na końcach są suche i łamliwe. Najbardziej jest to widoczne przy włosach półdługich i długich. Są one dość problematyczne gdyż ich pielęgnacja jest bardzo skomplikowana. Pozostaje umiejętnie dobrać kosmetyki gdyż należy uregulować wydzielanie sebum a równocześnie odżywić i nawilżyć włosy. Przyczyną tego zjawiska jest niezdrowe jedzenie, zanieczyszczenie powietrza, zaburzenia hormonalne a także nieprawidłowa pielęgnacja i stylizacja włosów.

long hair

Odpowiednio dobrane kosmetyki do stylizacji oraz pielęgnacji włosów pomogą nam w zachowaniu odpowiedniej fryzury, wyeksponowaniu modnego cięcia bądź koloryzacji. Jednak warto dobierać produkty do struktury włosów. Dziś odpowiemy na kolejne pytanie.

Jak poznać że włosy są cienkie i delikatne?

Włosy cienkie i delikatne nie należą do łatwych w pielęgnacji. Są one bardzo delikatne przez co często się łamią oraz rozdwajają. Ostrożnie należy dobierać wszelkie produkty do pielęgnacji/stylizacji gdyż możemy je mocno obciążyć przez co będą wyglądały na tłuste lub po prostu brudne. Zbawienne dla nich będę lekkie, nie tłuste odżywki. Również te dodające objętości się sprawdzą. Ich wygląd może być wynikiem uwarunkowań genetycznych lub mogły stracić na objętości w wyniku silnego i długotrwałego stresu, drastycznych diet lub w wyniku wszelkich zaburzeń hormonalnych.

porada_9

Dziś podzielimy się informacją odnośnie pielęgnacji włosów zniszczonych. Czy jest ona prosta, czym się charakteryzuje ten rodzaj włosa?

Jak pielęgnować włosy zniszczone?

Włosy zniszczone są bardzo pracochłonnymi włosami. Są one matowe, plączą się przez co trudno je rozczesać. Są suche i łamliwe. Zazwyczaj ich wygląd jest wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce lub na wszelkie podajniki ciepła przy stylizacji, kontaktu ze słoną wodą morską lub tą chlorowaną z basenu. Również źle dobrana pielęgnacja i stylizacja może wpłynąć na stan włosów i przede wszystkim nadmierne i nieumiejętne stosowanie zabiegów fryzjerskich takich jak koloryzacja, rozjaśnianie, trwała. Pielęgnacja jest dość żmudna i wymaga wielkiego wkładu. Przede wszystkim stosujemy odpowiednią pielęgnację – sprawdzą się kosmetyki o działaniu silnie regenerującym oraz nawilżającym bogate w proteiny i keratynę. Również warto udać się do salonu fryzjerskiego w celu wykonania zabiegów regeneracyjno – odbudowujących. Często produkty ogólnodostępne nie mają tak silnego działania jak te profesjonalne.

włosy

Często nie możemy poradzić sobie z ułożeniem fryzury. Jednego dnia włosy są gładkie i układające się a drugiego bardziej spuszone i ciężkie do ujarzmienia.

Czy pogoda ma wpływ na nasze włosy?

Pogoda ma bardzo duży wpływ na nasze włosy. W dużej mierze to jaka jest aura na zewnątrz ma wpływ na naszą fryzurę i jej trwałość- podczas dnia gdzie utrzymuje się wysoka wilgoć nawet najbardziej misternie i dokładnie nakręcone loki mogą się szybko rozprostować. Podczas wiosny i jesieni borykamy się z sezonowym osłabieniem włosów. Upalne lato wypławia i rozjaśnia nam kolor włosów oraz włosy stają się suche. Chłodne zimowe dni powodują elektryzowanie się włosów a także ich przesuszenie. Dlatego ważne jest by produkty do pielęgnacji i stylizacji dobierać odpowiednio do panujących warunków na zewnątrz.