Czasami mamy różne pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Ostatnio mieliśmy zapytanie dotyczące łysienia dynamicznego . Poniżej zamieszczamy odpowiedź

Jakie są przyczyny łysienia dynamicznego?

Łysienie dynamiczne, jako stan chorobowy spowodowane jest zniszczeniem mieszków włosowych. Jednakże w przypadku łysienia dynamicznego do zniszczenia mieszków włosowych dojść musi na skutek innego, oddzielnego stanu chorobowego. Wśród dolegliwości mogących w sposób nieodwracalny uszkodzić zdrową strukturę mieszka, wymienia się zwłaszcza zapalenie wspomnianej części włosa. Zapalenie mieszków włosowych występować może pod dwiema postaciami, a mianowicie, jako forma powierzchniowa lub też głęboka.

W przypadku tego drugiego dochodzi do zakażenia mieszków na skutek działania wnikających z zewnątrz bakterii. Samo zakażenie wywoływane zostaje przez gronkowiec złocisty. Nieleczony stan chorobowy, w przypadku, kiedy tyczy się on skóry głowy, może prowadzić do całkowitego wyłysienia. W takim przypadku dolegliwość określona zostaje mianem łysienia dynamicznego.