Czasami spotykamy się z różnymi dolegliwościami, z którymi nie potrafimy sobie sami poradzić. Niezbędna jest chciażby wskazówka co robić dalej, dlatego serdecznie zapraszamy do zapytań. Ostatnio mieliśmy zapytanie dotyczące łuszczycy.

Od dłuższego czasu zmagam się z łuszczycą. Zauważyłam ostatnio iż zaczynają pojawiać się zmiany rumieniowe które są pokryte grubo uwarstwioną łuską na mojej głowie (tak samo jak na ciele). Czy jest możliwość że łuszczyca objęła również skórę mojej głowy?

Łuszczyca jest przewlekłą i nawrotową chorobą o podłożu autoimmunologicznym. Do czynników wyzwalających wysiew należą między innymi: stres, urazy mechaniczne i chemiczne, leki i silne nasłonecznienie. W aktywnej fazie choroby, może dojść do wysiewu nowych zmian. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zastosować kurację marki Rueber by złagodzić objawy oraz można zastosować naświetlania grzebieniem świetlnym (światło niebieskie). Jednak przed zastosowaniem kuracji i zabiegów należy pojawić się na sprawdzeniu stanu skóry głowy u trychologa by potwierdził on diagnozę.