W związku z tym, że naszymi Klientami są w większości osoby cierpiące z powodu chorób nowotworowych, postanowiliśmy włączyć się w różne kampanie społeczne i najzwyczajniej w świecie pomagać. Mamy zaszczyt współpracować z wieloma Stowarzyszeniami, Organizacjami i Fundacjami, których rola i działalność jest nieoceniona.

Fundacja Rak & Roll

Akcja Daj włos!
Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ.

W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja „Daj włos!”. Fundacja Rak’n’Roll, założona przez Magdalenę Prokopowicz, zaprasza do współpracy zakłady fryzjerskie i osoby prywatne, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na wyprodukowanie peruk z włosów naturalnych dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które zbierają ścięte włosy i przekazują je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych.

Celem tej akcji jest zebranie jak największej ilości włosów, by móc wyprodukować peruki dla potrzebujących kobiet. Do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce, który tylko zadeklaruje chęć współpracy. Rokoko Hair Company z przyjemnością pomaga Fundacji i jej podopiecznym. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy ściąć włosy, według niżej wymienionych wskazówek i przesłać je wraz ze swoimi danymi kontaktowymi na adres: Fundacja Rak’n’Roll: ul.Podchorążych 15/19, lok. 38B, 00-721 Warszawa.

ul. Podchorążych 15/19, lokal 38B
00-721 Warszawa
tel. 509 801 309
e-mail: biuro@raknroll.pl
www.raknroll.pl

Wymagania i instrukcja ścinania włosów:

Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy umyć przed ścięciem, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą. Włosy należy obcinać według następujących zasad:

 1. Umyte i wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm.
 2. Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.
 3. Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównywać.
 4. Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier.
 5. Oznaczamy nasadę włosa np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem „nasada”.
 6. Włosy wysyłamy na adres Fundacji.

Warsztaty dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll

Niesamowite spotkania dla pacjentek onkologicznych organizowane są przez Fundację Rak’n’roll w różnych miejscach w Polsce. Podczas nich Panie mogą skorzystać z manicure czy fryzjera, porozmawiać, wymienić się informacjami, radami i doświadczeniami. Na zaproszenie Fundacji wolontariusze Rokoko często uczestniczą w tych spotkaniach odpowiadając Paniom na wszelkie pytania dotyczące doboru, noszenia i pielęgnacji peruk. Prezentując kolekcje turbanów czy niejednokrotnie mierząc peruki Paniom, czego efektem są niesamowite metamorfozy.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie – Różowe okulary

Najważniejsze cele stowarzyszenia to:

 1. Wspieranie chorych onkologicznie, w tym w szczególności osób z orzeczoną niepełnosprawnością i ich rodzin.
 2. Wskazywanie roli psychoonkologii w podnoszeniu jakości życia chorych onkologicznie.
 3. Promowanie i przeprowadzanie rehabilitacji oraz racjonalnej terapii zachowania w powrocie do zdrowia.
 4. Promowanie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród osób chorych onkologicznie i osób niepełnosprawnych.
 5. Promowanie i wdrażanie turystyki, krajoznawstwa i kultury jako pomocy w zdrowieniu i poprawie jakości życia chorych onkologicznie oraz osób niepełnosprawnych.
 6. Pokazywanie pozytywnych wzorców życia z chorobą nowotworową.
 7. Zachęcanie do szukania własnych ścieżek zdrowienia.
 8. Inspirowanie i wspieranie w poszukiwaniu dróg powrotu do pełni życia po przebytym leczeniu w chorobie nowotworowej.
 9. Pomoc w wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń między członkami Stowarzyszenia
 10. Udzielanie pomocy społecznej osobom chorym onkologicznie oraz osobom niepełnosprawnym.
 11. Działanie na rzecz integracji społecznej i zapobieganie wykluczaniu społecznemu osób chorych onkologicznie oraz osób niepełnosprawnych.
 12. Nauka i edukacja członków Stowarzyszenia w zakresie onkologii.
 13. Promocja i organizacja wolontariatu i koordynacja pracy wolontariuszy.

ul. Nowowiejska 90/15
50-339 Wrocław
tel. 501 831 570
e-mail: kontakt@rozoweokulary.y0.pl
www.rozoweokulary.y0.pl

Program „Mimo choroby żyj normalnie.”

Z przyjemnością zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę ze Stowarzyszeniem, biorąc czynny udział w akcji „Mimo choroby żyj normalnie” oraz służąc wiedzą i doświadczeniem dotyczącym peruk i turbanów przy tworzeniu informatora „Pomóż sobie wrócić do zdrowia”. Szczególnie polecamy dział zatytułowany „Poprawa wizerunku w chorobie nowotworowej”, w którym poruszane są takie tematy jak :

 • zasinienia i cienie pod oczami
 • przekrwiona i zaczerwieniona skóra
 • widoczne blizny pooperacyjne
 • ubytek całkowity włosów, brwi i rzęs
 • rodzaje peruk i sposoby mocowania
 • czapki i kapelusze
 • chusty i turbany

Niezwykły pokaz mody – zwieńczenie akcji „Razem pokonamy raka”

5 grudnia 2012 we wrocławskim Hotelu Orbis odbył się pokaz mody, podczas ktorego w rolę modelek wcieliły się pacjentki onkologiczne związane ze Stowarzyszeniem „Różowe okulary”. Wszystkie modelki brały udział w programie prowadzonym przez Stowarzyszenie „MIMO CHOROBY ŻYJ NORMALNIE”, uczestniczyły w grupach wsparcia i warsztatach psychoonkologicznych. Brały udział w licznych warsztatach rozwojowych oraz zajęciach ruchowych, dzięki którym mogły zaprzyjaźnić się z własnym ciałem, a także miały okazję pobawić się swoim wizerunkiem, zmieniając się z pomocą peruk i turbanów.

Podczas pokazu mody prezentowane były m.in. metamorfozy Pani Justyny, która prezentując peruki z naszej kolekcji Beaute de Femme zaskoczyła wszystkich i udowodniła, że mimo choroby można żyć normalnie i mieć świadomość własnej urody i atrakcyjności. Podobając się sobie kobieta roztacza wokół siebie magię.

Gratulujemy odwagi i występu wszystkich uczestniczkom i zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z tego niewiarygodnego pokazu.

Porady z zakresu poprawy wizerunku dla pacjentów onkologicznych

Stowarzyszenie „Różowe okulary” organizuje dla pacjentów onkologicznych porady z zakresu poprawy wizerunku w ramach projektu ” Mimo choroby, żyj normalnie”. Projekt ten współfinansowany jest przez Urząd Miasta Wrocławia ze środków PFRON.

Porady odbywają się w każdy wtorek w naszym sklepie Beaute de Femme przy ul. Pereca 23B we Wrocławiu w godzinach 11-14:00.

Prowadzi je sympatyczna wolontariuszka – Pani Olga Piworowicz, perukarz, charakteryzator, wizażysta.

Serdecznie zapraszamy.

Ogólnopolska Organizacja na rzecz walki z rakiem szyjki macicy – Kwiat Kobiecości

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z „Kwiatem Kobiecości” dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym pielęgnacji skóry głowy i włosów, niechirurgicznych metod uzupełnień włosów, peruk i produktów maskujących przerzedzenia.

Zapraszamy na stronę www.kwiatkobiecosci.pl, gdzie znajdziecie Państwo wiele niezbędnych informacji, a wśród nich kilka przygotowanych przez nas artykułów :

 • Zatrzymaj włosy! czytaj
 • Problem z łysieniem czytaj
 • Chemioterapia a włosy i skóra głowy czytaj
 • Jak zadbać o skórę głowy podczas chemioterapii czytaj
 • W jaki sposób powstrzymać wypadanie włosów czytaj
 • Jak dobrać perukę czytaj

ul. Kasprowicza 16 (przy stacji metra Słodowiec na Żoliborzu)
01-871 Warszawa
tel.: 022 832 24 06
e-mail: biuro@kwiatkobiecosci.pl
www.kwiatkobiecosci.pl

Fundacja „Look Good… Feel Better” – Piękniejsze Życie

ul. Lwowska 6/7
00- 658 Warszawa
email: info@piekniejszezycie.org
www.piekniejszezycie.org

Stowarzyszenie Amazonki – Warszawa Centrum

Bardzo ochętnie uczestniczymy we wszelkich działaniach organizowanych przez Amazonki.

25-lecie Stowarzyszenia Amazonek – Warszawa Centrum
8 września 2012 na Placu Defilad zorganizowana została akcja „Piersi w mieście”. Każdy mógł tego dnia bezpłatnie wykonać USG, mammografię, skonsultować się ze specjalistami, nauczyć jak samobadać piersi. Na naszym stoisku zaprezentowana została obszerna oferta peruk medycznych oraz wielobarwna kolekcja turbanów i innych nakryć głowy. Wolontariusze odpowiadali zainteresowanym na pytania o niechirurgiczne uzupełnienia włosów metodą SecondHair Systems oraz o produkty maskujące przerzedzenia włosów. Z ogromną przyjemnością odebraliśmy z rąk Pani Prezes – Elżbiety Kozik pisemne podziękowanie.

„Obchody naszego Jubileuszu będą podsumowaniem dotychczasowej walki z rakiem piersi i otwarciem nowego rozdziału w życiu organizacji. Chcemy zwrócić oczy całej Polski na kobiety, ich piękno i zdrowie” – mówiła Pani Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa Centrum.

Ruch Społeczny Amazonki
Amazonki Warszawa-Centrum
www.amazonki.org.pl

Konsultacje z zakresu niechirurgicznej metody uzupełnienia
włosów – SecondHair Systems.

Na zdjęciu od lewej: Magdalena Korlak i Elżbieta Kazusek Rokoko, Elżbieta Kozik – Prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum, Elżbieta Majewska – Amazonki Warszawa Centrum.

Konsultacje z zakresu produktów maskujących
ubytki i przerzedzenia włosów.

Międzynarodowy Dzień walki z rakiem

Z tej okazji na Dworcu Centralnym w Warszawie 4 lutego 2013 skrzyknięto dzięki Amazonkom tłum ludzi, którzy pojawili się w jednym celu. By celebrować życie i zrobić rakowi wspak.

Wspólnie zatańczono do szczególnej piosenki Michaela Jacksona „Blame it on the boogie”. Prostą choreografię przygotowała Pani Monika Bral, która jest profesjonalnym pedagogiem tańca Jackson style. Każdy kto identyfikował się z tym dniem i z tą ważną akcją przyszedł ubrany w pomarańczową koszulkę z napisem „robię rakowi wspak”.

Nigdy za wiele energetycznych barw. Aby dodać energii i dołączyć się do obchodów tego ważnego dnia, nasza firma ufundowała dla uczestników spotkania upominki, którymi były pomarańcze.

PORADNIK „Rehabilitacja kobiet leczonych z powodu raka piersi”

Poradnik opracowany przez Panią Dr Hannę Tchórzewską – Korba porusza tematy bardzo istotne dla pacjentek onkologicznych.

Główne działy poświęcone są rehabilitacji, protezom piersi ,specjalnej bieliznie, obrzękowi limfatycznemu, automasażowi, rekonstrukcji piersi.

Obszerny dział poświęcony jest także praktycznym ćwiczeniom usprawniającym. Bez wahania postanowiliśmy pomóc Amazonkom w dodrukowaniu kolejnego wydania poradnika.

Ogólnopolski Kongres ” Zaawansowany Rak Piersi”

W Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie w dniu 29 listopada 2013 w auli Koszarowskiego odbył się Ogólnopolski Kongres „Zaawansowany Rak piersi”.

Kongres ten organizowany został przez Ruch Społeczny Polskie Amazonki oraz Stowarzyszenie Amazonki – Warszawa Centrum, których Prezesem jest wspaniała kobieta – Pani Elżbieta Kozik. Podczas spotkania odbyło się siedem specjalistycznych wykładów, debata z udziałem ekspertów oraz prapremiera sztuki terapeutycznej w reżyserii Pani Psycholog Katarzyny Korpolewskiej.

Nas bardzo zaciekawił wykład Dr Barbary Czerskiej – Pieńkowskiej „Czas choroby, czas życia”. Najbardziej intrygującym, a zarazem dającym do myślenia wykładem był ten wygłoszony przez Prof. Tadeusza Pieńkowskiego pt. „Fatum czy błąd lekarski?”

Z wielką przyjemnością wzięliśmy udział w Kongresie i wsparliśmy Amazonki w zakupie fantomu piersi, który jest niezbędny do realizacji celów profilaktyczno – edukacyjnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom ” Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego działającą od 1998 roku.
Misją Fundacji Dzieciom jest realizacja ogólnokrajowego Programu „Zdążyć z Pomocą” pod patronatem Ś.P. prof. Zbigniewa Religi.

Przewodnią ideą programu „Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji,
niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych. Fundacja posiada ponad 19 340 podopiecznych. Są to dzieci z porażeniem mózgowym,
wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Fundacja pomaga chorym i niepełnosprawnym
dzieciom z całego kraju. Najczęściej pochodzą one z ubogich rodzin.

Postanowiliśmy włączyć się do pomocy. Od VI 2013 część zysku z każdej sprzedanej peruki przekazywana jest przez firmę Rokoko s.c. Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na cele statutowe. Wierzymy, że razem można zdziałać więcej i w to, że warto pomagać dzieciom.

Ty również możesz pomóc tym, którzy czekają na wsparcie.

tel.: 022 833 88 88
mail: fundacja@dzieciom.pl
www.dzieciom.pl

Portal Onkologiczny – Zwrotnik Raka

Portal onkologiczny Zwrotnik Raka powstał w 2012 roku. Wspólne zainteresowania, zdobyte wykształcenie oraz osobiste doświadczenia wpłynęły na to, że postanowiono stworzyć przyjazny, profesjonalny i merytoryczny serwis, za pośrednictwem którego użytkownicy znajdą praktyczne informacje i najświeższe doniesienia z zakresu leczenia onkologicznego, profilaktyki antynowotworowej oraz psychoonkologii. Celem i filozofią działalności portalu jest promowanie antyrakowego stylu życia, wspieranie pacjentów chorych onkologicznie oraz współpraca ze wszystkimi organizacjami i podmiotami, które podejmują działania w zakresie walki z nowotworami.

Prognozy są bezwzględne – na nowotwór złośliwy zachoruje w ciągu swojego życia co czwarty Polak, a co piaty z tego powodu umrze.
Aby zmienić ten stan rzeczy, potrzeba skoordynowanych działań. Nie mamy wpływu na organizację i pracę służby zdrowia, ale możemy spróbować poprawić naszą świadomość prozdrowotną na ten temat.

Miło nam, że jako Klinika Włosa otrzymaliśmy status „Przyjaciela Zwrotnika Raka” i postaramy się, służąc wiedzą i doświadczeniem, wspomagać wszelkie działania portalu, które mają na celu pomoc Pacjentom Onkologicznym. Zapraszamy do lektury przygotowanych przez nas artykułów, które dostępne są na stronie zwrotnika raka :

 • Jak dobrać perukę czytaj
 • Pielęgnacja włosów i skóry głowy podczas chemioterapii czytaj
 • SecondHair Systems – bezpieczna metoda uzupełniania włosów u pacjentów onkologicznych czytaj
 • Tatuaż kontra łysina czytaj

Fundacja Gajusz „Samotność nie jest dla dzieci”

Głównym celem działalności Fundacji GAJUSZ jest pomoc dzieciom chorym. Działalność tę można podzielić na cztery główne obszary:

 • opieka nad dziećmi leczonymi w oddziałach onkohematologii,
 • opieka paliatywna nad dziećmi,
 • Program Pomocy Prawnej,
 • pomoc zagraniczna dla dzieci.

Pod opieką Fundacji jest ponad 100 przewlekle chorych dzieci. Są w trakcie leczenia, w różnym wieku, mają wiele marzeń… chcą zatelefonować do mamy, mieć małego psa, rudego kota, uśmiechniętą mamę i szczęśliwego tatę, czerwony rower albo dwustronne rękawiczki, ale czasem chcą po prostu żyć, a do tego niezbędne są drogie leki, badania i opieka medyczna.

Fundacja GAJUSZ
93-271 Łódź
ul. Jarosława Dąbrowskiego 87
tel./fax +48 42 631 00 41
e-mail: biuro@gajusz.org.pl
www.gajusz.org.pl
KRS 0000 109 866