Często pytacie jak radzić sobie z włosami, z ich wypadaniem i innymi problemami w różnych życiowych sytuacjach. Dziś publikujemy kolejne pytanie i naszą poradę, tym razem dotyczącą skóry głowy.

„Mam wrażenie, że moja skóra głowy jest bardzo napięta i ściągnięta. Również mnie swędzi. Co może mi dolegać?”
Karolina, 22 lata

Najprawdopodobniej ma Pani suchą i podrażnioną skórę głowy. Przyczyną tego może być nieodpowiednio umyta głowa, źle spłukana maska czy odżywka lub źle dobrane produkty do pielęgnacji włosów.

Dla pewności proponujemy pojawić się u trychologa na badaniu przy użyciu mikrokamery, który natychmiast rozpozna problem. Jeśli okaże się, że jest to sucha skóra głowy polecamy zabieg przy użyciu dermokosmetyków marki Rueber.

Zabieg składa się z 3 etapów: nałożenie kremu Iboderm który regeneruje komórki, działa nawilżająco i kojąco, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Po nałożeniu kremu wykonywany jest intensywny i przyjemny masaż skóry głowy. Następnie spłukujemy krem i myjemy skórę głowy szamponem Equiderm, który przywraca elastyczność i gładkość skóry oraz uspokaja swędzenie. Na zakończenie stosujemy ampułkę Equitox. Ampułka normalizuje skórę głowy, usuwa toksyny, dogłębnie nawilża. Zabieg trwa ok. 1 godziny. By całkowicie zminimalizować problem należy wykonać zabiegi w seriach.